Bakı şəhəri və regionlara tikinti materialları daşıyan ağır tonnajlı nəqliyyat vasitələrinin gündüz saatlarında hərəkətinə tətbiq olunan məhdudiyyətlərin tikinti sektoruna mənfi təsiri ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində görüş keçirilmişdir
Bakı şəhəri və regionlara tikinti materialları daşıyan ağır tonnajlı nəqliyyat vasitələrinin gündüz saatlarında hərəkətinə tətbiq olunan məhdudiyyətlərin tikinti sektoruna mənfi təsiri ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində görüş keçirilmişdir.
Qaldırılan məsələlərin müzakirəsi məqsədilə Hökumət Evində təşkil olunan görüşdə Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) nümayəndələri, eləcə də Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) sədri Ramiz İsayev iştirak etmişdir.
Tərəflər mövcud məhdudiyyətlərin tikinti sektoruna təsiri, nəqliyyat axınının tənzimlənməsi, alternativ marşrutların müəyyənləşdirilməsi, xüsusi icazə mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi və logistika proseslərinin optimallaşdırılması istiqamətində mümkün həll yollarını müzakirə etmişlər.
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın inkişafı siyasəti və tənzimlənməsi şöbəsinin təşəbbüsü ilə keçirilən görüşün yekununda qaldırılan məsələlərin kompleks şəkildə araşdırılması və qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində müvafiq təkliflərin hazırlanaraq təqdim olunması barədə razılıq əldə edilmişdir.

В Министерстве экономики Азербайджанской Республики состоялась встреча, посвящённая обсуждению негативного влияния ограничений на движение тяжёлых грузовых транспортных средств, перевозящих строительные материалы в городе Баку и регионы, в дневное время на строительный сектор
В Министерстве экономики Азербайджанской Республики состоялась встреча, посвящённая обсуждению негативного влияния ограничений на движение тяжёлых грузовых транспортных средств, перевозящих строительные материалы в городе Баку и регионы, в дневное время на строительный сектор.
Во встрече, организованной в Доме правительства с целью обсуждения поднятых вопросов, приняли участие представители Министерства внутренних дел Азербайджанской Республики, Министерства цифрового развития и транспорта Азербайджанской Республики, Исполнительной власти города Баку, Агентства наземного транспорта Азербайджана (AYNA), а также председатель Ассоциации строительных производителей Азербайджана (ATİA) Рамиз Исаев.
Стороны обсудили влияние действующих ограничений на строительный сектор, регулирование транспортных потоков, определение альтернативных маршрутов, совершенствование механизмов специальных разрешений и оптимизацию логистических процессов.
По итогам встречи, проведённой по инициативе отдела политики и регулирования развития предпринимательства Министерства экономики Азербайджанской Республики, была достигнута договорённость о комплексном изучении поднятых вопросов и подготовке соответствующих предложений в рамках взаимного сотрудничества.