Bakı şəhəri və regionlara tikinti materialları daşıyan ağır tonnajlı nəqliyyat vasitələrinin gündüz saatlarında hərəkətinə tətbiq olunan məhdudiyyətlərin tikinti sektoruna mənfi təsiri ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində görüş keçirilmişdir
Bakı şəhəri və regionlara tikinti materialları daşıyan ağır tonnajlı nəqliyyat vasitələrinin gündüz saatlarında hərəkətinə tətbiq olunan məhdudiyyətlərin tikinti sektoruna mənfi təsiri ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyində görüş keçirilmişdir.
Qaldırılan məsələlərin müzakirəsi məqsədilə Hökumət Evində təşkil olunan görüşdə Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) nümayəndələri, eləcə də Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) sədri Ramiz İsayev iştirak etmişdir.
Tərəflər mövcud məhdudiyyətlərin tikinti sektoruna təsiri, nəqliyyat axınının tənzimlənməsi, alternativ marşrutların müəyyənləşdirilməsi, xüsusi icazə mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi və logistika proseslərinin optimallaşdırılması istiqamətində mümkün həll yollarını müzakirə etmişlər.
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın inkişafı siyasəti və tənzimlənməsi şöbəsinin təşəbbüsü ilə keçirilən görüşün yekununda qaldırılan məsələlərin kompleks şəkildə araşdırılması və qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində müvafiq təkliflərin hazırlanaraq təqdim olunması barədə razılıq əldə edilmişdir.

A meeting was held at the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan to discuss the negative impact of restrictions on the daytime movement of heavy-duty vehicles transporting construction materials to Baku and the regions on the construction sector
A meeting was held at the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan to discuss the negative impact of restrictions on the daytime movement of heavy-duty vehicles transporting construction materials to Baku and the regions on the construction sector.
The meeting, organized at the Government House to discuss the issues raised, was attended by representatives of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan, the Baku City Executive Authority, the Azerbaijan Land Transport Agency (AYNA), as well as Ramiz Isayev, Chairman of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATİA).
The parties discussed the impact of the existing restrictions on the construction sector, the regulation of traffic flows, the identification of alternative routes, the improvement of special permit mechanisms, and the optimization of logistics processes.
As a result of the meeting, initiated by the Entrepreneurship Development Policy and Regulation Department of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, it was agreed to comprehensively examine the issues raised and prepare relevant proposals within the framework of mutual cooperation.