Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belqosproekt İnstitutunun rəhbər heyəti ilə görüş keçirib
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belqosproekt İnstitutunun rəhbər heyəti ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı institutun fəaliyyəti, tikinti layihələrinin dövlət ekspertizasının aparılması və layihələrin texniki-normativ sənədlərə uyğunluğu barədə ətraflı məlumat alınıb.
Həmçinin institut əməkdaşları tərəfindən hazırda üzərində işlədikləri ən iri layihələrdən biri – Ağdam rayonunun Qızıl Kəngərli kəndinin layihələndirilməsi təqdim edilib. Layihə çərçivəsində Qarabağ ərazilərinin bərpası müasir yanaşmalarla həyata keçirilir, ərazilər “yaşıl” və “ağıllı” zona kimi inkişaf etdirilir. Bu da layihələrin keyfiyyət və təhlükəsizlik standartlarına cavab verməsində mühüm rol oynayır.

The leadership of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) and representatives of its member companies held a meeting with the management of the Belgosproekt Institute
The leadership of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) and representatives of its member companies held a meeting with the management of the Belgosproekt Institute.
During the meeting, detailed information was provided on the institute’s activities, the state expertise of construction projects, and compliance of projects with technical and regulatory standards.
The institute’s representatives also presented one of their largest ongoing projects — the design of Gizil Kangarli village in the Aghdam district. Within this project, the restoration of the Karabakh territories is being carried out using modern approaches, with the areas being developed as “green” and “smart” zones. This plays an important role in ensuring that projects meet quality and safety standards.