Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belarusda iri dövlət tikinti holdinqlərindən biri olan Belstroytsentr ilə yaxından tanış olub
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belarusda iri dövlət tikinti holdinqlərindən biri olan Belstroytsentr ilə yaxından tanış olub.
Holdinqin rəhbər heyəti ilə keçirilən görüşdə yaşayış və qeyri-yaşayış binalarının tikintisi, sənaye və infrastruktur obyektləri, layihə-smeta sənədlərinin hazırlanması, tikinti materiallarının istehsalı, texniki nəzarət və beynəlxalq əməkdaşlıq istiqamətləri barədə ətraflı məlumat alınıb.
Üzv şirkətlərimizlə birlikdə Belstroytsentr ilə gələcək əməkdaşlıq imkanları və birgə layihələr ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.

The leadership of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) and representatives of its member companies became closely acquainted with one of the largest state construction holdings in Belarus — Belstroytsentr
The leadership of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) and representatives of its member companies became closely acquainted with one of the largest state construction holdings in Belarus — Belstroytsentr.
During the meeting with the holding’s management, detailed information was provided on the construction of residential and non-residential buildings, industrial and infrastructure facilities, preparation of design and cost documentation, production of construction materials, technical supervision, and areas of international cooperation.
Together with member companies, extensive discussions were held on future cooperation opportunities and potential joint projects with Belstroytsentr.