Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belarus Tikinti İttifaqının ofisində olub
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belarus Tikinti İttifaqının ofisində olub.
İttifaqın rəhbəri Niçkasov Anatoli İvanoviçlə birlikdə ölkənin tikinti və istehsal sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlərlə görüş keçirilib. B2B formatında aparılan danışıqlar zamanı ATİA üzv şirkətlərin nümayəndələri ilə Belarus şirkətləri arasında əməkdaşlıq istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüş zamanı Azərbaycanda reallaşdırılan layihələrlə bağlı təqdimat təqdim edilib və şirkətlər arasında gələcək birgə layihələrin həyata keçirilməsi, tikinti sənayesi müəssisələri ilə tanışlıq, eləcə də istehsal olunan məhsulların hər iki ölkənin bazarında tətbiqi imkanları ətrafında müzakirələr aparılıb.

The leadership of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) and representatives of its member companies visited the office of the Belarusian Construction Union
The leadership of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) and representatives of its member companies visited the office of the Belarusian Construction Union.
Together with the Head of the Union, Anatoly Ivanovich Nichkasov, a meeting was held with companies operating in the construction and manufacturing sectors. During the B2B discussions, representatives of ATIA member companies and Belarusian companies exchanged views on cooperation opportunities.
During the meeting, a presentation on projects implemented in Azerbaijan was delivered. The parties also discussed prospects for future joint projects, familiarization with construction industry enterprises, and opportunities for introducing manufactured products into the markets of both countries.