Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belarus səfəri çərçivəsində ölkənin iri tikinti və daşınmaz əmlak şirkətlərindən biri olan A-100 Development-in rəhbərliyi ilə görüş keçirib
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi və üzv şirkətlərin nümayəndələri Belarus səfəri çərçivəsində ölkənin iri tikinti və daşınmaz əmlak şirkətlərindən biri olan A-100 Development-in rəhbərliyi ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı şirkətin fəaliyyəti, yaşayış komplekslərinin, kommersiya obyektlərinin və şəhər infrastrukturu layihələrinin layihələndirilməsi və tikintisi barədə ətraflı məlumat alınıb. Şirkətin əsas məqsədi müasir, rahat və ekoloji cəhətdən təmiz yaşayış mühiti yaratmaqdır. Qeyd olunub ki, şirkət Belarusiyada 100-dən çox bina tikib və böyük təcrübəyə malikdir. Görüşdə həmçinin A-100 Development Azərbaycanda da böyük layihələrdə iştirak etmək istədiyini bildirib.
Xüsusilə şirkətin ən məşhur layihələrindən biri olan Novaya Borovaya yaşayış kompleksi haqqında geniş məlumat verilib. Minsk şəhərinin yaxınlığında yerləşən bu kompleks müasir şəhərsalma prinsiplərinə əsasən tikilib. Burada yaşayış binaları ilə yanaşı məktəblər, uşaq bağçaları, parklar, istirahət zonaları, mağazalar və idman meydançaları yaradılıb. Kompleksin əsas xüsusiyyəti həyətlərin avtomobillərdən tam azad olması və sakinlər üçün təhlükəsiz, komfortlu və sosial cəhətdən inkişaf etmiş yaşayış mühiti formalaşdırılmasıdır.
Görüşdə həmçinin A-100 Development ilə gələcək əməkdaşlıq imkanları və potensial birgə layihələr ətrafında müzakirələr aparılıb.

The leadership of the Association of Builders and Manufacturers of Azerbaijan (ATIA) and representatives of its member companies held a meeting with the management of one of Belarus’s major construction and real estate companies, A-100 Development, during their visit to Belarus
The leadership of the Association of Builders and Manufacturers of Azerbaijan (ATIA) and representatives of its member companies held a meeting with the management of one of Belarus’s major construction and real estate companies, A-100 Development, during their visit to Belarus.
During the meeting, detailed information was provided about the company’s activities, including the design and construction of residential complexes, commercial facilities, and urban infrastructure projects. The company’s main goal is to create modern, comfortable, and environmentally friendly living environments. It was noted that the company has built more than 100 buildings in Belarus and has extensive experience. A-100 Development also expressed interest in participating in large-scale projects in Azerbaijan.
In particular, comprehensive information was presented about one of the company’s most well-known projects, the Novaya Borovaya residential complex. Located near the city of Minsk, this complex has been developed based on modern urban planning principles. In addition to residential buildings, it includes schools, kindergartens, parks, recreational areas, shops, and sports facilities. One of the key features of the complex is that its courtyards are completely car-free, creating a safe, comfortable, and socially developed living environment for residents.
The meeting also included discussions on future cooperation opportunities and potential joint projects with A-100 Development.