Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyası (ATİA) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Ramilə İsrafilbəyova və rəhbər heyəti Bakıda keçirilən “IX Beynəlxalq Bankçılıq Forumu (IBF-2025)”də iştirak edib
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyası (ATİA) İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Ramilə İsrafilbəyova və rəhbər heyəti Bakıda keçirilən “IX Beynəlxalq Bankçılıq Forumu (IBF-2025)”də iştirak edib.
Azərbaycan Banklar Assosiasiyası və “Mastercard” əməkdaşlığı çərçivəsində, Azərbaycan Mərkəzi Bankının və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiyası Mərkəzinin dəstəyi ilə keçirilən Forumun əsas mövzusu “Etibarlı, təhlükəsiz və dayanıqlı bankçılıq” olub.
Forum çərçivəsində süni intellektin bankçılıqdakı rolu, açıq bankçılıq, ani ödənişlər, kibertəhlükəsizlik, rəqəmsal hökumət həlləri, investisiya xidmətlərinin rəqəmsallaşdırılması və digər aktual mövzular müzakirə olunub.
IBF dövlət qurumları, bank və maliyyə təşkilatları, fintex şirkətləri, beynəlxalq institutlar və özəl sektor nümayəndələrini bir araya gətirən ən geniş platformalardan biri kimi çıxış edir.

Руководство Ассоциации производителей строительства Азербайджана (ATİA), в том числе первый заместитель председателя Правления Рамиля Исрафилбекова, приняло участие в «IX Международном банковском форуме (IBF-2025)», проходящем в Баку
Руководство Ассоциации производителей строительных материалов Азербайджана (ATİA), в том числе первый заместитель председателя Правления Рамиля Исрафилбекова, приняло участие в «IX Международном банковском форуме (IBF-2025)», проходящем в Баку.
Форум организован в сотрудничестве Ассоциации банков Азербайджана и компании «Mastercard» при поддержке Центрального банка Азербайджана и Центра анализа и коммуникаций экономических реформ. Основной темой мероприятия стала «Надёжная, безопасная и устойчивая банковская система».
В рамках форума обсуждались такие актуальные вопросы, как роль искусственного интеллекта в банковской сфере, открытое банкинг, мгновенные платежи, кибербезопасность, решения цифрового правительства, цифровизация инвестиционных услуг и другие направления.
IBF выступает одной из крупнейших платформ, объединяющих представителей государственных структур, банков и финансовых организаций, финтех-компаний, международных институтов и частного сектора.