ATİA nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Aktau şəhərinə səfəri çərçivəsində 25 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) aviaşirkətinin Bakı–Qroznı reysini yerinə yetirən təyyarəsinin Aktau yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində həlak olan həmvətənlərimizin əziz xatirəsinə Qazaxıstan dövləti tərəfindən ucaldılmış abidəni ziyarət ediblər
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Aktau şəhərinə səfəri çərçivəsində 25 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) aviaşirkətinin Bakı–Qroznı reysini yerinə yetirən təyyarəsinin Aktau yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində həlak olan həmvətənlərimizin əziz xatirəsinə Qazaxıstan dövləti tərəfindən ucaldılmış abidəni ziyarət ediblər.
Abidənin önünə gül dəstələri qoyulub, faciə qurbanlarının xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.

В рамках визита в город Актау, Республика Казахстан, делегация АТИА посетила памятник, воздвигнутый государством Казахстан в честь наших соотечественников, погибших в результате крушения самолёта авиакомпании Azərbaycan Hava Yolları (AZAL), выполнявшего рейс Баку–Грозный 25 декабря 2024 года и потерпевшего крушение вблизи Актау
В рамках визита в город Актау, Республика Казахстан, делегация АТИА посетила памятник, воздвигнутый государством Казахстан в честь наших соотечественников, погибших в результате крушения самолёта авиакомпании Azərbaycan Hava Yolları (AZAL), выполнявшего рейс Баку–Грозный 25 декабря 2024 года и потерпевшего крушение вблизи Актау.
К памятнику были возложены цветы, память жертв трагедии была почтена с глубоким уважением и скорбью.