ATİA nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Aktau şəhərinə səfəri çərçivəsində 25 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) aviaşirkətinin Bakı–Qroznı reysini yerinə yetirən təyyarəsinin Aktau yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində həlak olan həmvətənlərimizin əziz xatirəsinə Qazaxıstan dövləti tərəfindən ucaldılmış abidəni ziyarət ediblər
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) nümayəndə heyəti Qazaxıstanın Aktau şəhərinə səfəri çərçivəsində 25 dekabr 2024-cü il tarixində Azərbaycan Hava Yolları (AZAL) aviaşirkətinin Bakı–Qroznı reysini yerinə yetirən təyyarəsinin Aktau yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində həlak olan həmvətənlərimizin əziz xatirəsinə Qazaxıstan dövləti tərəfindən ucaldılmış abidəni ziyarət ediblər.
Abidənin önünə gül dəstələri qoyulub, faciə qurbanlarının xatirəsi dərin hörmət və ehtiramla yad edilib.

As part of their visit to the city of Aktau, Kazakhstan, the delegation of the ATIA visited the memorial erected by the State of Kazakhstan in honor of our compatriots who lost their lives as a result of the crash of the aircraft operated by Azərbaycan Hava Yolları (AZAL), which was performing the Baku–Grozny flight on 25 December 2024 and crashed near Aktau
As part of their visit to the city of Aktau, Kazakhstan, the delegation of the ATIA visited the memorial erected by the State of Kazakhstan in honor of our compatriots who lost their lives as a result of the crash of the aircraft operated by Azərbaycan Hava Yolları (AZAL), which was performing the Baku–Grozny flight on 25 December 2024 and crashed near Aktau.
Floral tributes were laid at the memorial, and the memory of the victims of the tragedy was honored with deep respect and reverence.