ATİA İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, Fövqəladə Hallar Nazirliyi, SOCAR və Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyasının (AISA) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən III Sənaye Təhlükəsizliyi Zirvəsində iştirak edib
ATİA İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, Fövqəladə Hallar Nazirliyi, SOCAR və Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyasının (AISA) birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən III Sənaye Təhlükəsizliyi Zirvəsində iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində sənaye təhlükəsizliyi ekosistemində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məqsədilə tərəflər arasında üçtərəfli əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Bu təşəbbüs sənaye müəssisələrində təhlükəsizlik standartlarının yüksəldilməsi, innovativ yanaşmaların tətbiqi və institusional koordinasiyanın gücləndirilməsi istiqamətində yeni mərhələnin əsasını qoyur.
Zirvə dövlət qurumları, sənaye müəssisələri və özəl sektor nümayəndələrini bir araya gətirərək təhlükəsizlik sahəsində mövcud çağırışların dəyərləndirilməsi, qabaqcıl texnologiyaların müzakirəsi və gələcək fəaliyyət istiqamətləri üzrə əməkdaşlığın dərinləşdirilməsi üçün mühüm platforma rolunu oynayıb. Tədbir sənaye sahəsində dayanıqlı, təhlükəsiz və innovasiya yönümlü inkişaf modelinin formalaşdırılmasına töhfə verməklə regional təhlükəsizlik gündəliyində öz mövqeyini daha da gücləndirib.

Председатель Правления ATİA Рамиз Исаев принял участие в III Саммите по промышленной безопасности, организованном совместно Министерство по чрезвычайным ситуациям Азербайджана, SOCAR и Ассоциация промышленной безопасности Азербайджана (AISA).
В рамках мероприятия в целях расширения сотрудничества в экосистеме промышленной безопасности между сторонами был подписан трёхсторонний меморандум о сотрудничестве. Данная инициатива закладывает основу для нового этапа, направленного на повышение стандартов безопасности на промышленных предприятиях, внедрение инновационных подходов и укрепление институциональной координации.
Саммит стал важной платформой, объединившей представителей государственных органов, промышленных предприятий и частного сектора для оценки существующих вызовов в сфере безопасности, обсуждения передовых технологий и углубления сотрудничества по будущим направлениям деятельности. Мероприятие внесло вклад в формирование устойчивой, безопасной и инновационно ориентированной модели развития промышленности, а также укрепило свои позиции в региональной повестке безопасности.