ATİA İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, KOBİA və Dövlət Məşğulluq Agentliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Qarabağ KOB-ları” layihəsinin 2025-ci il nəticələrinə dair tədbirdə iştirak edib. Görüşdə dövlət qurumlarının nümayəndələri, iş adamları, layihə iştirakçıları və şəhid ailələrinin üzvləri yer alıblar
ATİA İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, KOBİA və Dövlət Məşğulluq Agentliyinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Qarabağ KOB-ları” layihəsinin 2025-ci il nəticələrinə dair tədbirdə iştirak edib. Görüşdə dövlət qurumlarının nümayəndələri, iş adamları, layihə iştirakçıları və şəhid ailələrinin üzvləri yer alıblar.
Layihə qazilər, müharibə iştirakçıları və şəhid ailələrinin məşğulluq imkanlarının artırılması, onlara biznes fəaliyyəti üçün zəruri bilik və avadanlıq dəstəyinin göstərilməsi məqsədi daşıyır. 2025-ci ildə layihənin əhatə dairəsi Bakı, Abşeron, Sumqayıt, Gəncə, Goranboy, Mingəçevir, Füzuli, Xocalı, Laçın və Şuşanı əhatə edib. Bu il 100 nəfər təlim proqramlarına cəlb olunub. 2023-cü ildən etibarən layihədən yararlananların ümumi sayı 220 nəfərdir.
Tədbir çərçivəsində layihənin icrasını əks etdirən videoçarx nümayiş olunub və şəhid övladlarının rəsm əsərləri xeyriyyə məqsədli auksionda təqdim edilib.

Председатель Правления Ассоциации производителей строительства Азербайджана (ATİA) Рамиз Исаев принял участие в мероприятии, посвящённом итогам проекта «Карабахские МСБ» за 2025 год, реализуемого при организации Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Государственное агентство занятости
Председатель Правления Ассоциации производителей строительства Азербайджана (ATİA) Рамиз Исаев принял участие в мероприятии, посвящённом итогам проекта «Карабахские МСБ» за 2025 год, реализуемого при организации Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Государственное агентство занятости.
В мероприятии приняли участие представители государственных органов, предприниматели, участники проекта, а также члены семей шехидов.
Проект направлен на расширение возможностей занятости ветеранов, участников войны и членов семей шехидов, а также на оказание им необходимой поддержки в виде знаний и оборудования для ведения предпринимательской деятельности. В 2025 году проект охватил города и районы Баку, Абшерон, Сумгайыт, Гянджа, Горанбой, Мингячевир, Физули, Ходжалы, Лачын и Шуша. В текущем году к программам обучения были привлечены 100 человек. С 2023 года общее число бенефициаров проекта составило 220 человек.
В рамках мероприятия был продемонстрирован видеоролик, отражающий реализацию проекта, а также состоялся благотворительный аукцион, на котором были представлены художественные работы детей шехидов.