Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının nümayəndələri Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsində iştirak edib
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının nümayəndələri Baku Marriott Hotel Boulevard-da keçirilən Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsinin (BCAW2025) ikinci buraxılışında iştirak ediblər.COP29-dan əvvəl keçirilən ilk Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsinin uğurundan sonra təşkil olunan BCAW2025 yüksək təsirli iqlim həllərinin müzakirəsi, beynəlxalq təcrübə və bilik mübadiləsi, eləcə də əməkdaşlıq üçün mühüm platforma rolunu oynayır. İqlim Fəaliyyəti Həftəsi modeli dünyada iqlim diplomatiyasının güclənməsinə və regional diqqətin artırılmasına mühüm töhfə verib. BCAW2025 isə COP29-un yaratdığı sürəti davam etdirərək Bakını iqlim həlləri icmasının əsas regional toplantı məkanına çevirir.

Representatives of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association Participated in Baku Climate Action Week
Representatives of the Azerbaijan Construction Manufacturers Association took part in the second edition of Baku Climate Action Week (BCAW2025), held at the Baku Marriott Hotel Boulevard. Following the success of the first Baku Climate Action Week held ahead of COP29, BCAW2025 serves as an important platform for discussing high-impact climate solutions, exchanging international experience and knowledge, and fostering collaboration. The Climate Action Week model has made a significant contribution to strengthening climate diplomacy globally and increasing regional focus. BCAW2025 continues the momentum created by COP29, positioning Baku as a key regional meeting place for the climate solutions community.