Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının nümayəndələri Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsində iştirak edib
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının nümayəndələri Baku Marriott Hotel Boulevard-da keçirilən Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsinin (BCAW2025) ikinci buraxılışında iştirak ediblər.COP29-dan əvvəl keçirilən ilk Bakı İqlim Fəaliyyəti Həftəsinin uğurundan sonra təşkil olunan BCAW2025 yüksək təsirli iqlim həllərinin müzakirəsi, beynəlxalq təcrübə və bilik mübadiləsi, eləcə də əməkdaşlıq üçün mühüm platforma rolunu oynayır. İqlim Fəaliyyəti Həftəsi modeli dünyada iqlim diplomatiyasının güclənməsinə və regional diqqətin artırılmasına mühüm töhfə verib. BCAW2025 isə COP29-un yaratdığı sürəti davam etdirərək Bakını iqlim həlləri icmasının əsas regional toplantı məkanına çevirir.

Представители Ассоциации производителей строительства Азербайджана приняли участие в Неделе климатических действий в Баку
Представители Ассоциации производителей строительства Азербайджана приняли участие во втором выпуске Недели климатических действий в Баку (BCAW2025), которая прошла в отеле Baku Marriott Hotel Boulevard. После успеха первой Недели климатических действий в Баку, проведённой перед COP29, BCAW2025 является важной платформой для обсуждения высокоэффективных климатических решений, обмена международным опытом и знаниями, а также для развития сотрудничества. Модель Недели климатических действий внесла значительный вклад в укрепление климатической дипломатии в мире и повышение регионального внимания к вопросам климата. BCAW2025 продолжает динамику, созданную COP29, превращая Баку в ключевое региональное место встреч сообщества по вопросам климатических решений.