“Gülüstan” sarayında Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində beynəlxalq tədbir keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tədbirdə çıxış edərək bir sıra vacib məsələlərə toxunmuşdur
“Gülüstan” sarayında Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində beynəlxalq tədbir keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tədbirdə çıxış edərək bir sıra vacib məsələlərə toxunmuşdur. Belə ki, ölkə başçısı öz çıxışında Avrasiyada mövcud geosiyasi vəziyyət, Cənub Qaz Dəhlizi layihəsinin strateji əhəmiyyəti, Azərbaycanın 8 ölkəyə qaz idxal etməsi və digər bu kimi mövzulardan sitatlar gətirmişdir. 23 ölkə, 6 beynəlxalq təşkilat, 44 şirkətin və digər yüksək səviyyəli qonaqların dəvətli olduğu tədbirdə ATİA-nın İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, həmçinin Assosiasiyanın fəal üzvlərindən olan “A-Z CZECH ENGİNEERİNG” MMC-nin direktoru Milan Pavliçek və şirkətin digər məsul əməkdaşları iştirak etmişlər.

В рамках Консультативного совета Южного газового коридора во дворце «Гюлистан» состоялось международное мероприятие. Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев выступил на мероприятии и затронул ряд важных вопросов.
В рамках Консультативного совета Южного газового коридора во дворце «Гюлистан» состоялось международное мероприятие. Президент Азербайджанской Республики господин Ильхам Алиев выступил на мероприятии и затронул ряд важных вопросов. Так, в своем выступлении глава государства затронул текущую геополитическую ситуацию в Евразии, стратегическую важность проекта Южного газового коридора, импорт азербайджанского газа в 8 стран и другие подобные темы. В мероприятии, в котором приняли участие 23 страны, 6 международных организаций, 44 компании и другие, приняли участие председатель ATIA Рамиз Исаев, директор ООО «AZ CZECH ENGINEERING», один из активных членов Ассоциации, Милан Павличек и другие ответственные сотрудники компании. высокопоставленные гости.