Bakı Ekspo Mərkəzində 30-cu Yubiley Xəzər İnşaat Həftəsi – “Caspian Construction Week” çərçivəsində keçirilən “BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgiləri start götürüb
Bakı Ekspo Mərkəzində 30-cu Yubiley Xəzər İnşaat Həftəsi – “Caspian Construction Week” çərçivəsində keçirilən “BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgiləri start götürüb.
Üç gün davam edəcək Xəzər İnşaat Həftəsi çərçivəsində keçirilən sərgilərdə 17 ölkədən 299 şirkət iştirak edir. Bu il “BakuBuild” sərgisi 30 illik, “Rebuild Karabakh” sərgisi isə 5 illik yubileyini qeyd edir.Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyası (ATİA) “BakuBuild” sərgisinin rəsmi dəstəkçisi olaraq tədbirdə iştirak edib.
ATİA İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, dövlət və biznes assosiasiyalarının nümayəndələrinin iştirakı ilə təşkil edilən “biznes tur”da iştirak edərək sərgidə nümayiş olunan yenilikləri izləyib və şirkətlərin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.
Sərgi, tikinti sektorunda innovasiyaların təqdimatı, təcrübə mübadiləsi və beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafı baxımından mühüm platformadır.

В Бакинском Экспо-центре стартовала 30-я юбилейная Каспийская строительная неделя — “Caspian Construction Week”, в рамках которой проходят выставки “BakuBuild” и “Rebuild Karabakh”
В Бакинском Экспо-центре стартовала 30-я юбилейная Каспийская строительная неделя — “Caspian Construction Week”, в рамках которой проходят выставки “BakuBuild” и “Rebuild Karabakh”. В мероприятии, которое продлится три дня, принимают участие 299 компаний из 17 стран. В этом году выставка “BakuBuild” отмечает своё 30-летие, а “Rebuild Karabakh” — 5-летний юбилей. Ассоциация производителей строительства Азербайджана (ATİA) принимает участие в выставке в качестве официального партнёра “BakuBuild”. Председатель Правления ATİA Рамиз Исаев принял участие в организованном “бизнес-туре” с участием представителей государственных структур и бизнес-ассоциаций, ознакомился с представленными на выставке новинками и деятельностью компаний. Выставка является важной платформой для представления инноваций, обмена опытом и развития международного сотрудничества в сфере строительства.