Bakı Ekspo Mərkəzində 30-cu Yubiley Xəzər İnşaat Həftəsi – “Caspian Construction Week” çərçivəsində keçirilən “BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgiləri start götürüb
Bakı Ekspo Mərkəzində 30-cu Yubiley Xəzər İnşaat Həftəsi – “Caspian Construction Week” çərçivəsində keçirilən “BakuBuild” və “Rebuild Karabakh” sərgiləri start götürüb.
Üç gün davam edəcək Xəzər İnşaat Həftəsi çərçivəsində keçirilən sərgilərdə 17 ölkədən 299 şirkət iştirak edir. Bu il “BakuBuild” sərgisi 30 illik, “Rebuild Karabakh” sərgisi isə 5 illik yubileyini qeyd edir.Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyası (ATİA) “BakuBuild” sərgisinin rəsmi dəstəkçisi olaraq tədbirdə iştirak edib.
ATİA İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev, dövlət və biznes assosiasiyalarının nümayəndələrinin iştirakı ilə təşkil edilən “biznes tur”da iştirak edərək sərgidə nümayiş olunan yenilikləri izləyib və şirkətlərin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.
Sərgi, tikinti sektorunda innovasiyaların təqdimatı, təcrübə mübadiləsi və beynəlxalq əməkdaşlığın inkişafı baxımından mühüm platformadır.

The 30th Anniversary Caspian Construction Week — “Caspian Construction Week” has commenced at the Baku Expo Center, featuring the “BakuBuild” and “Rebuild Karabakh” exhibitions
The 30th Anniversary Caspian Construction Week — “Caspian Construction Week” has commenced at the Baku Expo Center, featuring the “BakuBuild” and “Rebuild Karabakh” exhibitions.
The Caspian Construction Week, which will last for three days, brings together 299 companies from 17 countries. This year marks the 30th anniversary of the “BakuBuild” exhibition and the 5th anniversary of the “Rebuild Karabakh” exhibition. The Azerbaijan Construction Manufacturers Association (ATIA) participated in the event as an official supporter of the “BakuBuild” exhibition.
Ramiz Isayev, Chairman of the ATIA Management Board, took part in the “business tour” organized with the participation of government and business association representatives, reviewed the innovations showcased at the exhibition, and got acquainted with the activities of participating companies.
The exhibition serves as an important platform for the presentation of innovations, exchange of experience, and promotion of international cooperation in the construction sector.