Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) İdarə Heyəti sədrinin müavini İctimai TV-də yayımlanan “Sabaha Saxlamayaq” verilişinin qonağı oldu
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) İdarə Heyəti sədrinin müavini İctimai TV-də yayımlanan “Sabaha Saxlamayaq” verilişinin qonağı oldu.
Verilişdə tikinti sahəsində yaranan problemlər və onların həlli yolları müzakirə edildi. Söhbət zamanı tikinti işlərinin sakinlərə yaratdığı narahatlıqlar, evlərin sökülməsi, qonşuların etirazları və təhlükəsizlik məsələləri ön plana çıxdı. Müzakirələrdə bu problemlərin aradan qaldırılması üçün qaydaların təkmilləşdirilməsi, tənzimləmə mexanizmlərinin gücləndirilməsi və vətəndaşların hüquqlarının qorunması təklif olundu.

Заместитель председателя правления Ассоциации производителей строительной продукции Азербайджана (ATIA) стал гостем передачи «Не откладывай на завтра», транслируемой на Общественном телевидении.
В передаче обсуждались проблемы, возникающие в строительной отрасли, и пути их решения. В ходе беседы особое внимание было уделено неудобствам, которые строительные работы создают для жителей, сносу домов, протестам соседей и вопросам безопасности. В ходе дискуссий были предложены меры по устранению этих проблем, включая совершенствование нормативов, укрепление механизмов регулирования и защиту прав граждан.