“Sürətlə dəyişən dünyada halal sənaye dayanıqlılığın mənbəyi kimi” mövzusuna həsr olunan forum iki gün davam edəcək.
Tədbirdə dövlət qurumları, yerli və xarici şirkətlərin nümayəndələri iştirak edib. Forumun məqsədi investisiya və ticarət sahəsində yeni əməkdaşlıqların qurulmasına, fikir və təcrübə mübadiləsinə töhfə vermək, eləcə də Azərbaycana xarici sərmayələrin cəlb edilməsini təşviq etməkdir.
Tədbirdə Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev də iştirak edib. Assosiasiya yerli və xarici sərgilərdə aktiv iştirak edir, ölkədə tikinti sektorunun inkişafına, istehsal potensialının artırılmasına və ixrac imkanlarının genişləndirilməsinə yönəlmiş təşəbbüsləri dəstəkləyir

В Баку прошёл форум Azerbaijan Halal Business Forum 2025
Двухдневный форум, прошедший под темой «Халяль-индустрия как источник устойчивости в быстро меняющемся мире», объединил представителей государственных структур, а также местных и зарубежных компаний.
Основная цель форума — содействовать установлению новых партнёрских связей в сферах инвестиций и торговли, обмену идеями и опытом, а также стимулировать привлечение иностранных инвестиций в Азербайджан.
В мероприятии также принял участие председатель правления Ассоциации производителей строительства Азербайджана Рамиз Исаев. Ассоциация активно участвует в местных и международных выставках, поддерживая инициативы, направленные на развитие строительного сектора страны, увеличение производственного потенциала и расширение экспортных возможностей.