ATİA nümayəndə heyəti 2017-ci ildə yaradılmış Daşkəndin ən nüfüzlu tikinti şirkətlərindən biri olan FDG şirkətinə məxsus MANHATTAN layihəsində gedən tikinti işləri ilə tanış oldu
ATİA nümayəndə heyəti 2017-ci ildə yaradılmış Daşkəndin ən nüfüzlu tikinti şirkətlərindən biri olan FDG şirkətinə məxsus MANHATTAN layihəsində gedən tikinti işləri ilə tanış oldu. 5 hektar ərazidə inşa olunan kompleksdə əhalinin yaşayış yerlərindən əlavə mağazalar, restoranlar və biznes mərkəzləri, habelə istirahət zonaları tikilir.FDG şirkətində 400-dən çox mütəxəssis çalışır və ümumilikdə 11 layihə hazırlanıb həyata keçirilib.Qeyd etmək istərdik ki, bu görüşlərin keçirilməsində əsas məqsədimiz Özbəkistanda inşaat sektorunda gedən işlərdə, Azərbaycan tikinti şirkətlərinin yaxından iştirak etməsi və bu minvalla yerli tikinti şirkətinin qardaş ölkədə açılması və həmçinin üzvlərimizi bu prosesə cəlb edilməsidir.

Делегация ATIA ознакомилась с ведущими строительными работами по проекту MANHATTAN, принадлежащему одной из самых престижных строительных компаний Ташкента FDG, созданной в 2017 году.
Делегация ATIA ознакомилась с ходом строительных работ по проекту MANHATTAN, принадлежащему одной из самых влиятельных строительных компаний Ташкента FDG, созданной в 2017 году. В комплексе, построенном на площади 5 га, помимо жилых помещений возводятся магазины, рестораны и бизнес-центры, а также зоны отдыха.В компании FDG работает более 400 специалистов, всего разработано и реализовано 11 проектов.Хотим отметить, что нашей основной целью в проведении данных встреч является тесное участие азербайджанских строительных компаний в строительном секторе Узбекистана и открытие местной строительной компании в братской стране, а также вовлечение в это наших членов. процесс.