KOBİA-nın rəhbəri cənab Orxan Məmmədovun dəvəti ilə müqəddəs Ramazan ayı münasibətilə iftar süfrəsi təşkil olunub
KOBİA-nın rəhbəri cənab Orxan Məmmədovun dəvəti ilə müqəddəs Ramazan ayı münasibətilə iftar süfrəsi təşkil olunub.
Tədbirdə ATİA-nın sədri Ramiz İsayev, İctimai Şuranın üzvləri və dəvət olunmuş qonaqlar iştirak ediblər. İftar zamanı müqəddəs ayın mənəvi dəyərlərindən bəhs olunub, dualar oxunub, orucun fəziləti və Ramazanın cəmiyyətimizdə birlik, həmrəylik və paylaşma ruhunun möhkəmlənməsində rolu vurğulanıb.

At the invitation of the Head of KOBIA, Mr. Orkhan Mammadov, an iftar dinner was organized on the occasion of the holy month of Ramadan
At the invitation of the Head of KOBIA, Mr. Orkhan Mammadov, an iftar dinner was organized on the occasion of the holy month of Ramadan.
The event was attended by the Chairman of ATIA, Ramiz Isayev, members of the Public Council, and invited guests. During the iftar, the spiritual values of the holy month were discussed, prayers were recited, and the virtues of fasting as well as the role of Ramadan in strengthening unity, solidarity, and the spirit of sharing in our society were emphasized.
The meeting, held in a sincere and spiritual atmosphere, was marked by an exchange of views and warm wishes.