4 may 2023-cü il tarixində Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) və Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbər şəxsləri arasında görüş keçirilmişdir
4 may 2023-cü il tarixində Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) və Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbər şəxsləri arasında görüş keçirilmişdir. Görüş zamanı tikinti sektorunun maliyyələşdirilməsi mexanizminin daha da təkmilləşdirilməsi, bu sahədə potensial imkanların araşdırılması və assosiasiyalar arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, həmçinin birgə qarşılıqlı əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

4 мая 2023 года состоялась встреча руководителей Ассоциации банков Азербайджана (АБА) и Ассоциации строителей Азербайджана (ATIA).
4 мая 2023 года состоялась встреча руководителей Ассоциации банков Азербайджана (АБА) и Ассоциации строителей Азербайджана (ATIA). В ходе встречи состоялся обмен идеями относительно дальнейшего совершенствования механизма финансирования строительной отрасли, изучения потенциальных возможностей в этой сфере и расширения сотрудничества между ассоциациями, а также подписания меморандума о совместном взаимном сотрудничестве.