4 may 2023-cü il tarixində Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) və Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbər şəxsləri arasında görüş keçirilmişdir
4 may 2023-cü il tarixində Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) və Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbər şəxsləri arasında görüş keçirilmişdir. Görüş zamanı tikinti sektorunun maliyyələşdirilməsi mexanizminin daha da təkmilləşdirilməsi, bu sahədə potensial imkanların araşdırılması və assosiasiyalar arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi, həmçinin birgə qarşılıqlı əməkdaşlığa dair memorandumun imzalanması ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.

On May 4, 2023, a meeting was held between the Association of Banks Association (ABA) and the Azerbaijan Association of Construction Producers (Atia)
On May 4, 2023, a meeting was held between the Association of Banks Association (ABA) and the Azerbaijan Construction Producers Association (Atia). During the meeting, the sides exchanged views on further improvement of the construction sector financing mechanism, and the expansion of potential opportunities in this area and the signing of a memorandum on joint cooperation.