24-28 İyun tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Urumçi şəhərində Çin- Mərkəzi Asiya Şəhərsalma və Arxitektura üzrə Seminarının açılış mərasimi keçirilmişdir
24-28 İyun tarixlərində Çin Xalq Respublikasının Urumçi şəhərində Çin- Mərkəzi Asiya Şəhərsalma və Arxitektura üzrə Seminarının açılış mərasimi keçirilmişdir. Tədbirdə Mərkəzi Asiya ölkələri olan Özbəkistan, Qazaxıstan, Tacikistan nümayəndələri ilə bərabər ATİA-nın rəhbərliyi və üzvləri də iştirak edərək Azərbaycanda tikinti sektorunda olan yeniliklər və inkişaf barədə beynəlxalq ictimaiyyəti məlumatlandırmışlar.

24-28 июня в Урумчи Китайской Народной Республики состоялась церемония открытия Китайско-Центральноазиатского семинара по городскому планированию и архитектуре.
24-28 июня в Урумчи Китайской Народной Республики состоялась церемония открытия Китайско-Центральноазиатского семинара по городскому планированию и архитектуре. Наряду с представителями стран Центральной Азии Узбекистана, Казахстана, Таджикистана руководство и члены ATIA приняли участие в мероприятии и проинформировали международное сообщество о нововведениях и разработках в строительном секторе Азербайджана.