KOBİA və Səudiyyə Ərəbistanı Palatalar Federasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı Birgə İşgüzar Şurasının 5-ci iclası 1 oktyabr tarixində Bakıda, Sea Breeze Resort-da keçirilib
KOBİA və Səudiyyə Ərəbistanı Palatalar Federasiyasının təşkilatçılığı ilə keçirilən Azərbaycan-Səudiyyə Ərəbistanı Birgə İşgüzar Şurasının 5-ci iclası 1 oktyabr tarixində Bakıda, Sea Breeze Resort-da keçirilib. Tədbirdə ATİA heyəti, üzv şirkətlərimizin nümayəndələri, müxtəlif fərdi investorlar və dövlət nümayəndələri iştirak etmişdirlər.Açılış mərasimində çıxış edən Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat nazirinin birinci müavini Elnur Əliyev Səudiyyə Ərəbistanının bərpa olunan enerji sahəsindəki investisiyalarını vurğuladı və investorlar üçün vergi güzəştləri ilə azad iqtisadi zonaların yaradıldığını qeyd etdi. Açılışdan sonra ATİA nümayəndə heyəti sərgidə təşkil edilən B2B görüşlərdə iştirak etmiş, xarici şirkətlərlə əlaqələr qurmaq və gələcəkdə investisiya proqramları həyata keçirmək məqsədilə qarşılıqlı fikir mübadilələri aparılmışdır.

The 5th meeting of the Azerbaijan-Saudi Arabia Joint Business Council, organized by KOBIA and the Federation of Chambers of Saudi Arabia, was held on October 1 at the Sea Breeze Resort in Baku.
The 5th meeting of the joint business council of the Azerbaijan-Saudi Arabia Joint Business Council organized by Kobia and the Federation of Saudi Arabia was held on October 1 in Baku, Sea Breeze Resort. The event was attended by Atia staff, representatives of our member companies, various individual investors and state representatives. Speaking at the opening ceremony, Elnur Aliyev, First Deputy Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan, emphasized Saudi Arabia’s investments in renewable energy and noted the creation of free economic zones with tax incentives for investors. After the opening, the delegation of ATIA participated in B2B meetings organized at the exhibition, mutual exchanges of ideas were held in order to establish relations with foreign companies and implement investment programs in the future.