ATİA nümayəndə heyəti İraqda baş tutan səfər çərçivəsində ən böyük tikinti şirkətinin “PALM TOWERS” layihəsində gedən tikinti işləri ilə tanış oldu
ATİA nümayəndə heyəti İraqda baş tutan səfər çərçivəsində ən böyük tikinti şirkətinin “PALM TOWERS” layihəsində gedən tikinti işləri ilə tanış oldu. 12 hektar ərazidə yerləşən layihədə 22 blokdan və 22 mərtəbədən ibarət yaşayış kompleksinin tikintisi nəzərdə tutulmuşdur. Bağdad şəhərində tikinti işlərinə olan təlabatdan və həmçinin əlverişli mühitdən üzvlərimizin yararlanması üçün hər cür imkanları səfərbər edəcəyik.

The ATIA delegation got acquainted with the construction works of the largest construction company “PALM TOWERS” project during the visit to Iraq.
The delegation of ATIA got acquainted with the ongoing construction works of the largest construction company “PALM TOWERS” within the framework of the visit to Iraq. The project, located on an area of 12 hectares, envisages the construction of a residential complex consisting of 22 blocks and 22 floors. We will mobilize every opportunity for our members to take advantage of the demand for construction work and also the favorable environment in the city of Baghdad.