Xəzər İnşaat Həftəsində “Tikintidə Keyfiyyət və Standartların Yeni Dövrü” Sessiyası və Biznes Turu Keçirilib
Xəzər İnşaat Həftəsinin üçüncü günü çərçivəsində, Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) təşkilatçılığı ilə “Tikintidə keyfiyyət və standartların yeni dövrü: dayanıqlılıq, innovasiya və qlobal uyğunluq” mövzusunda Keys sessiyası keçirilib.
Sessiyada sahənin tanınmış ekspertləri innovativ yanaşmalar, beynəlxalq standartlara uyğunluq və davamlı inkişaf istiqamətində təcrübələrini bölüşüblər. Tədbirin əsas məqsədi, tikinti sahəsində keyfiyyət və standartların inkişaf perspektivlərini müzakirə etmək və iştirakçılarla sahənin gələcək istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparmaq olub.
Sessiyadan sonra ekspertlər və tədbir iştirakçıları ilə birgə sərgidə nümayiş olunan şirkətlərin stendləri üzrə xüsusi “Biznes Tur” təşkil edilib. Tur çərçivəsində iştirakçılar yerli və beynəlxalq şirkətlərin məhsulları, texnoloji yenilikləri və əməkdaşlıq imkanları ilə yaxından tanış olublar.

На Каспийской строительной неделе проведены сессия и бизнес-тур на тему «Новая эра качества и стандартов в строительстве»
В рамках третьего дня Каспийской строительной недели по инициативе Ассоциации производителей строительства Азербайджана (АТИА) была проведена кейс-сессия на тему «Новая эра качества и стандартов в строительстве: устойчивость, инновации и глобальное соответствие».
Во время сессии известные эксперты отрасли поделились своим опытом в направлениях инновационных подходов, соответствия международным стандартам и устойчивого развития. Основной целью мероприятия было обсудить перспективы развития качества и стандартов в строительной сфере, а также обменяться мнениями с участниками о будущих направлениях развития отрасли.
После сессии для экспертов и участников мероприятия был организован специальный «Бизнес-тур» по стендам компаний, представленных на выставке. В рамках тура участники подробно ознакомились с продукцией, технологическими новинками и возможностями сотрудничества местных и международных компаний.