Liman Şəhərinin 2042-ci İlədək İnkişaf Planı Təsdiq Edildi
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 9 sentyabr 2025-ci il tarixli, 250 nömrəli Qərarına əsasən, “Liman şəhərinin 2042-ci ilədək inkişafına dair Baş planı” təsdiq edilmişdir. Bu strateji sənəd tikinti sektorunda davamlı inkişafı, innovasiyaları və müasir şəhərsalma standartlarının tətbiqini təmin etmək məqsədi daşıyır.
Qərar tikinti sənayesinin müasirləşdirilməsi və regionun iqtisadi potensialının gücləndirilməsi yolunda mühüm addım kimi dəyərləndirilir. Baş planın uğurla həyata keçirilməsi üçün maraqlı tərəflərlə fəal əməkdaşlıq və dəstək göstəriləcək.

Утвержден План Развития города Лиман до 2042 года
Согласно Постановлению Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 9 сентября 2025 года №250, был утвержден «Генеральный план развития города Лиман до 2042 года». Данный стратегический документ направлен на обеспечение устойчивого развития строительного сектора, внедрение инноваций и применение современных градостроительных стандартов.
Постановление рассматривается как важный шаг на пути модернизации строительной индустрии и укрепления экономического потенциала региона. Для успешной реализации генерального плана будет обеспечено активное сотрудничество и поддержка со стороны заинтересованных сторон.