“İnşaatçılar Günü” münasibəti ilə 10 aprel 2025-ci il tarixində rəsmi tədbir keçiriləcəkdir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 16 dekabr 2009-cu il tarixli Sərəncamına əsasən, 10 Aprel – İnşaatçılar Günü kimi təsis edilmişdir. Bu əlamətdar gün inşaat sahəsində çalışan peşəkarların əməyini qiymətləndirmək və onların cəmiyyətə verdiyi töhfələri vurğulamaq məqsədi daşıyır.
Bu münasibətlə 10 aprel 2025-ci il tarixində, saat 11:00-da Bakı KOB Evində rəsmi tədbir keçiriləcəkdir. Tədbirdən öncə, saat 09:00-da Ümummilli Lider, Ulu Öndər Heydər Əliyevin məzarı ziyarət olunacaq. Ziyarətdən sonra iştirakçılar tədbirin keçiriləcəyi Bakı KOB Evində toplaşacaqlar.
Tədbirdə təşkilatçı qurumların rəhbər şəxsləri çıxış edəcək, Azərbaycanın memarlıq və inşaat sahəsindəki inkişafı barədə məlumatlar təqdim olunacaq. Eyni zamanda, inşaat sektorunda fərqlənən nüfuzlu şirkətlərə mükafatlar təqdim ediləcəkdir.

Во исполнение Указа Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева от 16 декабря 2009 года, 10 апреля учреждено как День строителей. Данная памятная дата призвана отметить труд профессионалов строительной отрасли, а также подчеркнуть их значительный вклад в развитие общества.
В этой связи 10 апреля 2025 года в 11:00 в Бакинском доме малого и среднего бизнеса (KOB Evi) состоится официальное торжественное мероприятие. До начала церемонии, в 09:00, предусмотрено возложение цветов на могилу Общенационального лидера, Великого Вождя Гейдара Алиева. По завершении церемонии возложения участники проследуют в KOB Evi для участия в официальной части мероприятия.
В рамках программы запланированы выступления руководителей организующих структур, презентации, посвящённые достижениям Азербайджана в области архитектуры и строительства, а также церемония награждения ведущих и отличившихся компаний строительного сектора.