“Bakı KOB evi”ndə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı və Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutunun dəstəyi ilə “Keyfiyyətin idarəedilməsi və ISO standartları” mövzusunda sahəvi görüş keçirilib
“Bakı KOB evi”ndə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı və Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutunun dəstəyi ilə “Keyfiyyətin idarəedilməsi və ISO standartları” mövzusunda sahəvi görüş keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi, ATİA üzv şirkətləri və İş Adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının (İCMA) nümayəndələri iştirak ediblər. Görüş zamanı ISO standartlarının tikinti sektorunda tətbiqi, keyfiyyətə nəzarətin gücləndirilməsi və istehsalçıların beynəlxalq bazarlara çıxış imkanları müzakirə olunub.

В «Бакинском доме МСБ» при организационной поддержке Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и при содействии Азербайджанского института стандартизации состоялась отраслевая встреча на тему «Управление качеством и стандарты ISO»
В «Бакинском доме МСБ» при организационной поддержке Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и при содействии Азербайджанского института стандартизации состоялась отраслевая встреча на тему «Управление качеством и стандарты ISO».
В мероприятии приняли участие руководство Ассоциации производителей строительства Азербайджана (ATİA), компании-члены ATİA и представители Национальной ассоциации общества бизнесменов (İCMA). Во время встречи обсуждались вопросы применения стандартов ISO в строительном секторе, усиления контроля качества и расширения возможностей производителей по выходу на международные рынки.