“Bakı KOB evi”ndə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yanında İctimai Şuranın təşkilatçılığı, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyi və Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyasının (ASK) dəstəyi ilə “Ticarət şəbəkələrinin bazar iqtisadiyyatında rolu: imkanlar və perspektivlər” mövzusunda ictimai müzakirə keçirilib
“Bakı KOB evi”ndə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yanında İctimai Şuranın təşkilatçılığı, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyi və Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyasının (ASK) dəstəyi ilə “Ticarət şəbəkələrinin bazar iqtisadiyyatında rolu: imkanlar və perspektivlər” mövzusunda ictimai müzakirə keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyası (ATİA) rəhbəri də iştirak edib. Assosiasiya tərəfindən tikinti sektorunda yerli istehsalçıların ticarət şəbəkələrinə çıxış imkanlarının genişləndirilməsinin vacibliyi vurğulanıb. Müzakirələr zamanı KOB-ların bazara inteqrasiyası, sağlam rəqabət mühitinin təşviqi və tərəfdaşlıq imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

В Бакинском доме СМБ состоялись общественные обсуждения на тему «Роль торговых сетей в рыночной экономике: возможности и перспективы», организованные Общественным советом при Агентстве по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) при поддержке Государственной службы по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком и Конфедерации предпринимателей Азербайджана (ASK)
В Бакинском доме СМБ состоялись общественные обсуждения на тему «Роль торговых сетей в рыночной экономике: возможности и перспективы», организованные Общественным советом при Агентстве по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) при поддержке Государственной службы по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком и Конфедерации предпринимателей Азербайджана (ASK).
В мероприятии принял участие и руководитель Ассоциации строителей и производителей Азербайджана (ATİA). Ассоциация подчеркнула важность расширения доступа местных производителей строительного сектора к торговым сетям. В ходе обсуждений участники обменялись мнениями об интеграции СМБ в рынок, продвижении здоровой конкурентной среды и перспективах партнёрства.