Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının rəhbərliyi Türkmənistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qurbanməmmet Elyasov ilə görüşüb
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının rəhbərliyi Türkmənistanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Qurbanməmmet Elyasov ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında tikinti sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Xüsusilə, türkmənistanlı investorların Azərbaycana cəlb edilməsi və Türkmənistanda reallaşa biləcək potensial layihələr diqqət mərkəzində olub. Eyni zamanda, yerli tikinti şirkətlərinin Türkmənistan bazarına inteqrasiyası və qarşılıqlı tərəfdaşlıq imkanları da qiymətləndirilib.

Руководство Ассоциации строителей и производителей Азербайджана (ATİA) провело встречу с чрезвычайным и полномочным послом Туркменистана в Азербайджане Гурбанмамметом Эльясовым
Руководство Ассоциации строителей и производителей Азербайджана (ATİA) провело встречу с чрезвычайным и полномочным послом Туркменистана в Азербайджане Гурбанмамметом Эльясовым.
На встрече были обсуждены возможности сотрудничества в строительной сфере между двумя странами. Особое внимание уделено привлечению туркменских инвесторов в Азербайджан и реализации потенциальных проектов в Туркменистане. Также были рассмотрены вопросы интеграции местных строительных компаний на рынок Туркменистана и перспективы взаимного партнёрства.