Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikasının İqtisadi Şurasının “Sahibkarlıq fəaliyyətinə maneə və çətinliklərin aradan qaldırılması və biznes mühitinin yaxşılaşdırılması” islahatları üzrə İşçi Qrupunun Tikinti və kommunal infrastruktura qoşulma üzrə altqrupu çərçivəsində iclas keçirilib
Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Respublikasının İqtisadi Şurasının “Sahibkarlıq fəaliyyətinə maneə və çətinliklərin aradan qaldırılması və biznes mühitinin yaxşılaşdırılması” islahatları üzrə İşçi Qrupunun Tikinti və kommunal infrastruktura qoşulma üzrə altqrupu çərçivəsində iclas keçirilib.
İclasda tikinti və kommunal infrastruktur sahələri üzrə müvafiq qurumların və təşkilatların nümayəndələri iştirak ediblər.
Sahibkarların qarşılaşdığı problemlərin həlli, proseslərin sadələşdirilməsi və sektorun inkişafı istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Koordinasiya Qrupunun üzvləri arasında keçirilən səsvermə nəticəsində Tikinti və Kommunal İnfrastruktura Qoşulma üzrə Altqrupun Koordinasiya Qrupunun rəhbəri funksiyası Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının sədri Ramiz İsayevə həvalə olunub.
R. İsayev qarşıya qoyulan vəzifələrin həlli istiqamətində bütün səylərini səfərbər edəcəyini bildirib. Bu addım tikinti sahəsində əlaqələndirmənin gücləndirilməsinə və praktiki həll yollarının formalaşdırılmasına töhfə verəcək.

По инициативе Конфедерации предпринимателей Азербайджанской Республики (ASK) состоялось заседание рабочей группы по реформам на тему «Устранение препятствий и трудностей для предпринимательской деятельности и улучшение бизнес-среды»
По инициативе Конфедерации предпринимателей Азербайджанской Республики (ASK) состоялось заседание рабочей группы по реформам на тему «Устранение препятствий и трудностей для предпринимательской деятельности и улучшение бизнес-среды». Оно прошло в рамках Экономического совета Азербайджанской Республики, в частности в рамках подгруппы, занимающейся вопросами строительства и подключения к коммунальной инфраструктуре.
В обсуждении приняли участие представители профильных учреждений и организаций, связанных со строительством и коммунальной сферой. Основное внимание было уделено вопросам устранения существующих проблем, с которыми сталкиваются предприниматели, упрощения процедур и стимулирования развития сектора.
По итогам голосования членов Координационной группы руководителем подгруппы по строительству и подключению к коммунальной инфраструктуре был избран председатель Ассоциации строителей и производителей Азербайджана Рамиз Исаев. В своей речи он заверил, что сосредоточит усилия на эффективном решении поставленных задач. Этот шаг призван укрепить координацию в строительной отрасли и способствовать разработке практических решений, направленных на улучшение бизнес-среды.