ATİA rəhbərliyi Çexiyanın Azərbaycandakı səlahiyyətli səfiri və CzechTrade Azerbaijan nümayəndəliyinin Layihə meneceri ilə görüş keçirib
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) rəhbərliyi Çexiya Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Milan Sedláček və CzechTrade Azerbaijan nümayəndəliyinin Layihə meneceri xanım Ülkər Mirzəzadə ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan və Çexiya arasında tikinti, infrastruktur və sənaye sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Tərəflər bu sahələrdə mövcud potensialın dəyərləndirilməsi, qarşılıqlı maraq doğuran layihələrin təşviqi və yeni əməkdaşlıq platformalarının yaradılması barədə müzakirələr aparıblar.
Həmçinin şirkətlərarası əlaqələrin gücləndirilməsi, birgə təşəbbüslərin reallaşdırılması və qarşılıqlı tərəfdaşlığın dərinləşdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

Руководство АТИА провело встречу с Послом Чехии в Азербайджане и менеджером проекта представительства CzechTrade Azerbaijan
Руководство Ассоциации производителей строительства Азербайджана (АТИА) провело встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Чешской Республики в Азербайджане господином Миланом Седлачек и менеджером проекта представительства CzechTrade Azerbaijan госпожой Улькар Мирзазаде.
В ходе встречи стороны обсудили перспективы расширения сотрудничества между Азербайджаном и Чехией в областях строительства, инфраструктуры и промышленности. Были рассмотрены пути оценки существующего потенциала, продвижения взаимовыгодных проектов и создания новых платформ для сотрудничества.
Также подчёркнута важность укрепления межфирменных связей, реализации совместных инициатив и углубления партнёрства.