ATİA İdarə Heyətinin Sədri Ramiz İsayev Misirin Azərbaycandakı Səfiri Houssam Eldine Redan ilə Görüşüb
Azərbaycan Tikinti İstehsalçıları Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev Misirin Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Houssam Eldine Redan ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında tikinti sahəsində əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub. Xüsusilə, misirli investorların Azərbaycana cəlb edilməsi və Misirdə reallaşa biləcək potensial layihələr diqqət mərkəzində olub.
Eyni zamanda, yerli tikinti şirkətlərinin Misir bazarına inteqrasiyası və qarşılıqlı tərəfdaşlıq imkanları da qiymətləndirilib.

Председатель Правления АТИА Рамиз Исаев встретился с Послом Египта в Азербайджане Хуссамом Элдином Редой
Председатель Правления Ассоциации производителей строительства Азербайджана (АТИА) Рамиз Исаев провёл встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Арабской Республики Египет в Азербайджане Хуссамом Элдином Редой.
Во время встречи были обсуждены возможности сотрудничества между двумя странами в сфере строительства. Особое внимание было уделено привлечению египетских инвесторов в Азербайджан, а также перспективам реализации потенциальных проектов в Египте.
Кроме того, стороны обменялись мнениями о возможностях интеграции азербайджанских строительных компаний на египетский рынок и расширении взаимного партнёрства.