Bakı KOB evində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yanında İctimai Şuranın təşkilatçılığı, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin və Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) dəstəyi ilə “Bazar iqtisadiyyatında pərakəndə satış şəbəkələrinin rolu: İmkanlar və Perspektivlər” mövzusunda ictimai müzakirə keçirilib
Bakı KOB evində Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) yanında İctimai Şuranın təşkilatçılığı, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin və Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) dəstəyi ilə “Bazar iqtisadiyyatında pərakəndə satış şəbəkələrinin rolu: İmkanlar və Perspektivlər” mövzusunda ictimai müzakirə keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Tikinti Materialları İstehsalçıları Assosiasiyasının (ATİA) sədri də iştirak edib. Assosiasiya tikinti materialları sahəsində yerli istehsalçıların pərakəndə satış şəbəkələrinə çıxışının genişləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Müzakirələr zamanı iştirakçılar KOB-ların bazara inteqrasiyası, sağlam rəqabət mühitinin təşviqi və tərəfdaşlıq imkanlarının araşdırılması ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

В Бакинском Доме МСБ (Малого и Среднего Бизнеса) состоялось общественное обсуждение на тему «Роль розничных сетей в рыночной экономике: возможности и перспективы». Мероприятие было организовано Общественным советом при Агентстве по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) при поддержке Государственной службы по антимонопольному контролю и надзору за потребительским рынком и Конфедерации предпринимателей Азербайджана (ASK).
В мероприятии также принял участие руководитель Ассоциации производителей строительной продукции Азербайджана (ATİA). Ассоциация подчеркнула важность расширения доступа местных производителей к розничным сетям в строительном секторе. В ходе обсуждений участники обменялись мнениями по вопросам интеграции субъектов МСБ в рынок, формирования здоровой конкурентной среды и изучения возможностей для партнерства.