Ölkələrarası ticarət, investisiya və digər bu kimi məsələlərin geniş müzakirəsi aparıldığı forumda KOBİA və DEİK nəzdində Türkiyə-Azərbaycan Biznes Şurası arasında Anlaşma Memorandumu imzaland
07/01/2025
8 may tarixində Türkiyə Respublikasının paytaxtı Ankara şəhərində Azərbaycan Respublikasının Baş naziri cənab Əli Əsədov və Türkiyə Res...
09 May
ATİA-nın İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev ??T.C.Ankara şəhərində işgüzar səfərdə olan zaman “OGUZATA” İnşaat şirkətinin həyata keçirdiyi işlərlə tanış oldu.
ATİA-nın İdarə Heyətinin sədri Ramiz İsayev və Assosiasiyanın digər rəhbər vəzifəli şəxsləri T.C.Ankara şəhərində işgüzar səfərdə olan ...

A Memorandum of Understanding was signed between Turkey-Azerbaijani Business Council under KOBIA and DEIK at the forum where international trade, investment and other such issues were widely discussed.
On May 8, the "Turkey-Azerbaijan business forum" event was held in Ankara, the capital of the Republic of Turkey, with the participatio...
09 May
Chairman of the Board of Directors of ATIA Ramiz Isayev while on a business trip to T.C. Ankara, got acquainted with the works of “OGUZATA” Construction Company.
Chairman of the Board of ATIA Ramiz Isayev and other executives of the Association got acquainted with the works of "OGUZATA" Construct...